متن خبر

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

در تصویب و تدوین اصلاحیه قانون نظام مهندسی، از نظرات کارشناسی اعضای نظام مهندسی ساختمان استفاده شود.

در تصویب و تدوین اصلاحیه قانون نظام مهندسی، از نظرات کارشناسی اعضای نظام مهندسی ساختمان استفاده شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی در دیدار با نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: جهت تصویب و تدوین اصلاحیه قانون نظام مهندسی، نظرات اعضای نظام مهندسی ساختمان در کشور نیز گرفته شود. شنبه ۲۹ آبان

مهندس «کیان حصاری» با بیان این که دخیل بودن اعضای نظام مهندسی در تدوین و تصویب اصلاحیه قانون نظام مهندسی کشور منجر به بهبود و رفع مشکلات احتمالی آن می شود، ابراز کرد: ارتباط بین بدنه سازمان با نمایندگان پارلمان در بررسی و تصویب اصلاحیه قانون در مجلس شورای اسلامی با اهمیت و تاثیر گذار است.

وی در این دیدار به تفسیر موضوع تعارض منافع ایجاد شده به واسطه ابلاغ بخشنامه وزرات راه و شهرسازی اشاره نمود و افزود: در سال های گذشته بخشنامه ای به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد که اگر چه با هدف حذف رانت و مسائل دیگر تدوین شده بود، اما مسائل و چالش های جدی را برای نظام مهندسی ایجاد کرده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ادامه داد: افرادی در سمت کنترل نقشه سازمان، سایر گروه ها و کمیته های تخصصی و شورای انتظامی قرار دارند که دارای مدارج تحصیلی عالیه و تخصص و تجربه بالایی هستند که با اعمال این بخشنامه ها دیگر نمی توانند از پروانه خود استفاده کنند، و این موضوع منجر به عدم استقبال افراد متخصص جهت حضور در کمیته های مذکور می شود.

وی در خاتمه به موضوع بیمه مهندسان و تعرفه اندک ارائه خدمات مهندسی نیز اشاره نمودند.

نماینده محترم مردم شریف اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار اظهار آمادگی نمود تا فضا را جهت برقراری ارتباط سازمان نظام مهندسی استان با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی آماده کرده تا نقطه نظرات و مشورت های مهندسان را دریافت و به کمیسیون های مرتبط ارائه شود.

«امان الله حسین پور» با بیان اینکه ارتباط نظام مهندسی کشور با نمایندگان مجلس اندک است، افزودند: ارتباط مؤثر این نهاد با نمایندگان موجب ایجاد تعامل و تصمیم گیری متناسب با حقوق این سازمان خواهد شد.

ایشان ادامه دادند: تعارض منافع برای پست ها و تصدی دولتی است اما برای مجموعه های غیر انتفاعی مانند سازمان نظام مهندسی منجر به بروز مسائل و مشکلاتی می شود و این ایراد و اشکالی است که باید برای رفع آن تلاش مضاعف انجام شود.

اطلاعیه های مهم

آخرین اخبار

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟