متن خبر

Telegram
Email
Print

بررسی مشکلات حوزه ساخت و ساز در شهرستان اسفراین

بررسی مشکلات حوزه ساخت و ساز در شهرستان اسفراین

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در دیدار با شهردار اسفراین مسائل و مشکلات حوزه ساخت و ساز در این شهرستان را مطرح و اعلام کرد: صدور شناسنامه فنی و ملکی در ساختمان های دارای مجری الزامی است، اگر چه بسیاری از بناها دارای مجری هستند اما برای آن ها شناسنامه فنی و ملکی صادر نمی شود و این مشکل در اسفراین رایج است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، مهندس «کیان حصاری» در اولین بازدیدی که به همراه تعدادی از اعضای هیأت مدیره از محل دفتر نمایندگی شهرستان اسفراین انجام شد، با بیان این که اقدام به موقع نسبت به گزارش ناظرین سازمان نظام مهندسی در شهرداری موجب انتفاع مردم می شود، افزود: در اجرای نقش نظارتی شهرداری تنها به موضوع متراژ توجه می شود در حالیکه باید تمام مسائل فنی مدنظر قرار گیرد.

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تاکید کرد: نمایندگی سازمان در شهرستان ها به دلیل حرکت هم سو و مدیریت یکپارچه دارای اهمیت ویژه ای هستند و مد نظر سازمان است.

شهردار اسفراین نیز در این دیدار با تاکید بر رعایت اخلاق حرفه ای گفت: برخی از قوانین در شهرداری ها قدیمی است و بدین لحاظ دارای مشکلات و مسائلی است.

وی با بیان اینکه بالابودن نرخ تورم و افزایش قیمت مصالح ساختمانی منجر به رکود در حوزه ساخت و ساز شده است، ادامه داد: مسائل مطرح شده موجود نیز به دلایل نبود نیروی متخصص در مدیریت شهری به خوبی بررسی نمی شود.

مهندس ارجمندی کاهش درآمد های شهری و عدم بهره مندی از صنایع بزرگ را از دیگر مشکلات این شهرستان ذکر و اضافه کرد: مشکلات درآمدی مستقیم بر روی اقتصاد شهر و ساخت و سازها تاثیر گذاشته است، با این حال همچنان ساخت بنا باید نظام مند باشد.

گفتنی است قبل از جلسه بازدیدی از ساختمان های در حال احداث سطح شهرستان انجام شد و در این دیدار مسائل و مشکلات مربوط به حوزه ساخت و ساز مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و راه کارهایی نیز برای رفع آن ها ارائه شد.

اطلاعیه های مهم

آخرین اخبار