نشست مشترک رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان شمالی با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان – سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی

نشست مشترک رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان شمالی با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان

236 بار بازدید شد

نشست مشترک رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان شمالی با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی با مدیر کل جدید سازمان ثبت اسناد و املاک استان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی ، مهندس رمضانی در این دیدار گفت : سازمان نظام مهندسی استان تعامل بسیار خوبی در حوزه تفکیک آپارتمان با سازمان ثبت اسناد و املاک استان دارد.

وی با بیان اینکه تفکیک آپارتمان یکی از دغدغه های این سازمان در استان است، اظهار داشت : سازمان نظام مهندسی و ثبت اسناد و املاک به تنهایی نمی توانند این ماموریت را انجام دهند بلکه تحقق این امر نیاز به همکاری شهرداری، آگاهی مردم و مهندسان دارد.

علی اکبر رمضانی افزود : تاکنون کنترل مضاعف در  زمینه تفکیک آپارتمان در استان صورت گرفته و در حال حاضر نیز این کنترل ادامه دارد اما به همکاری بیشتر دیگر دستگاههای مرتبط نیاز داریم.

عالی ترین مقام نظارتی بر ساخت و ساز در استان افزود : تمام تلاش ما باید رفع مشکلات مردم و پاسخگویی سریع و صحیح به آنها باشد و مردم نباید درگیر بروکراسی های اداری شوند.

وی خاطرنشان کرد : برای پیش فروش آپارتمان جلسات متعددی با شهرداری داشتیم اما متاسفانه هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی نیز در این دیدار گفت : سازمان نظام مهندسی یک توفیق برای خدمت رسانی به مردم و همکاری با ثبت اسناد و املاک است.

قدرت حاجی پور افزود : پیش تفکیک لازمه انجام صدور سند مالکیت است و پایان کار مستلزم نقشه صحیح است.

وی با اشاره به اینکه صدور سند مالکیت آپارتمان باید با پایان کار منطبق باشد ، تصریح کرد : اجرای این امر مستلزم همکاری سه جانبه شهرداری ، ثبت اسناد و سازمان نظام مهندسی است و باید بر اساس بخش نامه سازمانی یک جلسه سه جانبه برگزار کنیم و شهرداری باید در این جلسه حضور یابد و در نقشه های پیش تفکیک از مهندسان سازمان نظام مهندسی استفاده و همان فرد را به عنوان نقشه کش به سازمان ثبت اسناد معرفی کنند و همه باید در این چهارچوب پیش برویم.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان در ادامه گفت : سازمان نظام مهندسی در نقشه برداری کمک شایانی به ما می کند و اگر کمک آنها نبود با وجود کمبود نیرو در این سازمان با مشکل مواجه بودیم.


اخبار مرتبط

  • ابلاغ قسمتی از بخشنامه صادره از سوی بانک مرکزی در رابطه با فرار مالیاتی وپولشویی
  • حضور رئیس سازمان استان در مناطق سیل زده شهرستان مانه و سملقان
  • نشست خبری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با خبرنگاران استان با موضوع تبیین برنامه های سال ۹۸ برگزار گردید.
  • دنبال چیزی هستیم که سازنده از تفکر و خلاقیت یک طراح و دقت مهندس ناظر حراست کند و محصولی استاندارد و با کیفیت به مردم تحویل دهد.
  • درخشش مهندس ابوالفضل شکیبا در مسابقات سراسری قرآن اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
  • دیدار اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار خراسان شمالی
  • بزرگداشت روز معمار در شهرستان اسفراین برگزار گردید.
  • نشست مشترک هیأت مدیره سازمان و معماران شهرستان شیروان برگزار گردید.
  • نظرات بسته هستند