امضاء تفاهم نامه نظارت بر طراحی و اجرای تاسیسات آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در قالب بازرس آبفا

416 بار بازدید شد

امضاء تفاهم نامه نظارت بر طراحی و اجرای تاسیسات آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در قالب بازرس آبفا

تفاهم نامه نظارت بر طراحی و اجرای تاسیسات آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در قالب بازرس آبفا به امضا رسید.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی از انعقاد تفاهم نامه نظارت بر اجرای تاسیات آب و فاضلاب بین سازمان نظام مهندسی و شرکت آب و فاضلاب استان خبر داد. مهندس علی اکبر رمضانی با تاکید بر شرایط خاص کنونی و ضرورت برنامه ریزی و فرهنگ سازی در صرفه جویی و مصرف منابع آبی، اجرای این تفاهم نامه را عامل موثری در جهت مدیریت تقاضا و بهینه سازی مصرف آب دانست که مستلزم حمایت بخش دولتی و نهادهای مردمی و صنعتی می باشد.
وی در ادامه توضیح داد: سازمان نظام مهندسی ساختمان در راستای اجرای مواد ۳۲ تا ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه نظارت بر طراحی و اجرای تاسیسات آب و فاضلاب کلیه اماکن بین وزارت نیرو و وزارت مسکن و شهرسازی با هدف استفاده از پتانسیل نیروهای متخصص سازمان در جهت توسعه ارائه خدمات مناسب به شهروندان و متقاضیان انشعابات آب و فاضلاب پس از برگزاری جلسات کارشناسی فنی و بررسی شرایط استان اقدام به انعقاد این تفاهم نامه نمود.
مهندس رمضانی افزود: بر اساس مفاد این تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی ساختمان برنامه ریزی لازم جهت برگزاری دوره های آموزشی طراحی، نظارت و اجرا انشعابات آب و فاضلاب برای مهندسان و مجریان در راستای مصرف بهینه آب- اجرای صحیح شبکه فاضلاب با رعایت سرفصل های آموزشی معین شده و با لحاظ کردن دستورالعمل ها و بخشنامه های ابلاغی در خصوص بهینه سازی از جانب شرکت آب و فاضلاب را در دستور کار آموزش خود قرار خواهد داد.
وی ادامه داد: از زمان اجرایی شدن این تفاهم نامه متقاضیان انشعاب آب و فاضلاب می بایست نسبت به ارائه فرم تأییدیه بازرس آبفا به شرکت آب و فاضلاب اقدام نمایند.
در ادامه این گفتگو دبیر هیات مدیره سازمان و رئیس گروه تخصصی مکانیک استان با اشاره به امضای تفاهم نامه مذکور در استان ضمن قدردانی از تعامل و همکاری ریاست محترم سازمان نظام مهندسی و اعضای محترم هیات مدیره، در خصوص روند انعقاد این تفاهم نامه توضیح داد: به منظور تعیین ساز و کار اجرای این شیوه نامه، جلسات کارشناسی فنی متعددی برگزار و شرایط استان بررسی شد و این تفاهم نامه در ۱۳ بند در مورخ ۹/۷/۹۷ به امضای طرفین رسید.
مهندس پویا کلاهدوز همچنین عنوان کرد جهت تبادل نظر و بررسی دقیق اجرای تفاهم نامه و انتقال تجربیات در روند کار از سازمان نظام مهندسی ساختمان سایر استان ها؛ چک لیست ها، دوره های آموزشی برگزار شده و گواهینامه های صادر شده استعلام های لازم اخذ و مورد برررسی قرار گرفت. وی افزود: در این خصوص از چند استان پیشرو نیز بازدید بعمل آمد. مهندس کلاهدوز در پایان اظهار امیدواری کرد اجرای این تفاهم نامه گام موثری در راستای پیاده سازی ضوابط و الزامات مصرف بهینه آب و مدیریت صحیح بر اجرای تاسیسات آب و فاضلاب خواهد بود.

print

اخبار مرتبط

 • انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری فیمابین سازمان نظام مهندسی ساختمان و دانشگاه فنی و حرفه ای
 • برگزاری جشن روز مهندس در شهرستان اسفراین
 • نشست مشترک رئیس سازمان با دادستان، مدیران و مسئولان ارشد شهرستان اسفراین برگزار شد.
 • جشن روز مهندس با حضور پر شور اعضای سازمان، تنی چند از مسئولان و خانواده آنها برگزار گردید.
 • همایش مسئولیت های مهندسان و شیوه نگارش در مهندسی ساختمان برگزار گردید.
 • نشست مشترک هم اندیشی هیأت مدیره سازمان با مجریان، سرمایه گذاران و فعالان صنعت ساختمان برگزار گردید.
 • رزرو هتل آپارتمان در مشهد مقدس
 • مراکز لرزه نگاری مکمل مدیریت بحران است
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *