تولید مصالح متناسب با قوانین مقررات ملی ساختمان

281 بار بازدید شد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری استان و مدیران عامل شرکت های فن آور و دانش بنیان مطرح کرد:

تولید مصالح متناسب با قوانین مقررات ملی ساختمان

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی در این دیدار با بیان این که مصالح تولید شده توسط شرکت های دانش بنیان باید تأمین کننده قوانین ملی ساختمان باشد، گفت: باید کدهای تولید خود را به سمت مقررات ملی ساختمان سوق دهیم و بدانیم که تولید انجام شده کدام یک از قوانین ملی ساختمان را تأمین می کند.

مهندس «علی اکبر رمضانی» با اشاره به استانداردسازی تولیدات شرکت های دانش بنیان و نخبگان استان در صنعت تولید مصالح ساختمانی، اظهارکرد: دنیا در تکنولوژی ساخت و ساز پیشرفت کرده و در کشور هم باید به بحث تکنولوژی در ساخت و ساز توجه شود و سبک سازی در اولویت برنامه ها قرار بگیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: تسهیل در اجرا، توجیه اقتصادی، تأمین آرامش، آسایش و رفاه بهره برداران و به طور عام داشتن توجیه فنی و اقتصادی از دیگر مواردی است که باید در تولیدات مورد نظر قرار گیرد.

وی با اشاره به همایش هایی که از سوی سازمان برگزار می شود، ابرازمی دارد: تولیدات باید در همایش ها هم حضور داشته باشند و اگر تولیدات به مرحله ای برسد که قابلیت معرفی داشته باشند سازمان نظام مهندسی استان می تواند رابطه جامعه هدف برای شناسایی محصولات باشد.

وی شرط لازم برای این همراهی را تولید انبوه و هدفمند دانست و افزود: مشخصات محصولات تولیدی باید برای سازمان مشخص و استاندارهای لازم کسب شده باشد تا مورد حمایت قرار گیرند.

وی مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان را دغدغه سازمان نظام مهندسی ساختمان ذکر و اعلام کرد: تولیدات هم علاوه بر استاندارد بودن باید قابل رقابت با نمونه های مشابه در بازار باشند چون در پروژه های عمرانی شاید بتوان استفاده از این تکنولوژی را الزامی کرد اما در پروژه های شخصی باید بر روی مباحث ۲۲ گانه مقررات ملی ساختمان کار شود.

لازم به توضیح اینکه در ابتدای جلسه رئیس پارک علم و فناوری استان با اشاره به ظرفیت های موجود در شرکت های دانش بنیان و فناور در راستای کمک به شکوفایی حوزه های نوآوری و خلاقیت در استان و پتانسیل بالقوه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و نقش اساسی آن در پیشبرد کالبدی شهر خواهان استفاده از ظرفیت های متقابل شرکت های دانش بنیان و سازمان نظام مهندسی ساختمان شدند.

در ادامه مدیران و نمایندگان تعدادی از شرکت های فناور و دانش بنیان به معرفی محصولات تولیدی ثبت شده خود در زمینه صنعت ساختمان از قبیل: جداول پلیمری، محصولات نانوسیال، بتن سبک، ساختمان های هوشمند، نور سنگ و … ارائه توضیحات در این خصوص پرداختند.

print


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *