سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی

North Khorasan Construction Engineering Organization

منوی سایت

Share on print
Print
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on linkedin
LinkedIn

تکریم و معارفه مدیر اجرایی دفتر نمایندگی فاروج

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: خوشبختانه آرامش و رضایت مندی منطقی در شهر فاروج، همکاری و همراهی جامعه مهندسی شهر و مدیران حال و گذشته را بیان می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، مهندس رمضانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، در جلسه تکریم و معارفه مدیر اجرایی دفتر نمایندگی فاروج اظهار کرد: با همراهی دفتر نمایندگی و تدابیر مسئولان استان، دغدغه ها و مشکلات این شهر را پیگیری می کنیم.

وی با اشاره به موفقعیت جفرافیایی شهر فاروج و اینکه فاقد کمربندی و کنارگذر می باشد و ترددهای بالغ بر 20 میلیون از زائران و مسافران مشهد الرضا در سال از مرکز شهر صورت می پذیرد خاطر نشان کرد سیما و منظر شهری در این شهرستان از اهمیت خاصی برخوردار است و با همکاری راه و شهرسازی، شهرداری و در راستای ارتقاء جایگاه مهندسی در شهر می توان این مورد را ضابطه مند کرد.

عضو شورای مرکزی نظام مهندسی کشور افزود: در شهر فاروج در گذشته بسیاری از ساخت و سازها بدون پروانه بود ولی هم اکنون این رقم کاهش یافته است و انتظار داریم با کنترل و نظارت بیشتر به صفر برسد.

وی خاطر نشان کرد: هر چقدر ساخت و سازهای بدون پروانه بیشتر شود به همان نسبت هم خطرپذیری شهر در مقابل حوادث غیر مترقبه بیشتر خواهد بود و نظام مهندسی ساختمان وظیفه و رسالت دارد در راستای منافع عمومی، امنیت جامعه و استحکام سازه ها نسبت به این قضیه حساس باشد و مردم را آگاه کند.

در ادامه جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات چندین ساله جناب مهندس عبدالعلی نظرپور بعنوان رئیس دفتر نمایندگی، جناب مهندس اسماعیل براتی بعنوان مدیر اجرایی جدید دفتر نمایندگی منصوب و معرفی شدند.

اهم مواردی که در خاتمه جلسه مجددأ توسط ریاست سازمان استان بر اجرای آن توسط مدیر اجرایی جدید دفتر نمایندگی تأکید گردید:

  • استفاده حداکثری از ظرفیت مهندسان معمار و شهرسازی شهرستان در بحث سیما و منظر شهری
  • تقویت تعامل و همکاری با اداره راه و شهرسازی، شهرداری، شورای شهرو سایر نهادهای مرتبط در راستای استفاده بهینه از ظرفیت مهندسان شهرستان
  • با توجه به آمار موجود و رو به رشد ساخت و ساز در شهرستان و تعداد اندک مهندسان، آسیب شناسی گردد چرا ماندگاری مهندسان بومی در شهرستان کم است و نسبت به تقویت موضوع اقدام گردد.
  • ورود به مسئله خدمات مهندسی و تأثیر آن بر آب های زیرزمینی با تشکیل کمیته تخصصی و ارائه راهکارهای فنی
  • پیگیری جدی بحث آموزش و بروز رسانی دانش مهندسان
  • هماهنگی با سازمان استان در اجرای سیاست های ابلاغی
  • بحث تکریم ارباب رجوع و ارتقاء و تثبیت جایگاه سازمان در افکار عمومی به عنوان یک سازمان مردم نهاد خدمتگزار
  • تقویت ارتباط با دفتر نمایندگی شهر شیروان و استفاده از ظرفیت مهندسان این شهر

آخرین اخبار