نصب علمک گاز برای تایید نهایی مهندس ناظر الزامی می باشد

3,605 بازدید

در جلسه ناظران گاز استان عنوان شد:
نصب علمک گاز برای تایید نهایی مهندس ناظر الزامی می باشد
در جلسه ادواری هم اندیشی ناظران گاز استان بر الزام نصب علمک گاز قبل از تایید نهایی مهندس ناظر تاکید شد.
به گزارش واحد نظارت گاز سازمان در ابتدای این جلسه فنی و آموزشی که در آبانماه جاری برگزار و اعضای گروه تخصصی مکانیک استان نیز حضور داشتند مدیر واحد گاز سازمان ضمن خیرمقدم و تشکر از مهندسین حاضر در جلسه، به مرور اجمالی مباحث مهم مطرح شده در نشست های ادواری گذشته پرداخت و توضیحاتی را درخصوص روند اجرای برخی اقدامات این واحد ارائه دادند. مهندس پویا کلاهدوز همچنین با تاکید بر ضرورت برگزاری جلسات ناظران گاز اظهار امیدواری کرد: موارد فنی مورد بحث در این جلسات با ایجاد وحدت رویه و بهبود کیفیت امر بازرسی موجب رفع برخی مشکلات موجود در استان شود.
مدیر واحد گاز سازمان در ادامه این جلسه گفت : با توجه به شروع گاز رسانی در بعضی از روستاهای استان، مهندسان ناظر به منظور بالا بردن ایمنی و ضریب اطمینان، مطابقت کامل نقشه ها با سیستم لوله کشی اجرا شده و موقعیت دقیق ملک بویژه در منازل روستایی و مجتمع های چند واحدی را در دستور کار قرار دهند. مهندس کلاهدوز تاکید کرد: تا حد امکان قبل از نصب علمک ساختمان ، لوله کشی گاز داخلی شروع نشود و همچنین تایید نهایی نقشه گاز حتما مشروط به نصب علمک باشد.
وی همچنین با اشاره به جلسه مشترک با نمایندگان شرکت گاز پیرامون امر نظارت که اخیرا برگزار شده ، مسائل مطروحه و مورد تاکید شرکت گاز استان دراین خصوص را نیز به اطلاع ناظران رساند و خواستار بررسی و رعایت دقیق تر این موارد در روند تایید سیستم لوله کشی گاز ساختمان ها شد.
در ادامه این جلسه برخی موضوعات فنی دیگر نیز مورد بحث و تبادل نظر ناظران قرار گرفت که از جمله می توان به نصب اتصالات سررایزر و فاصله مورد نیاز آن از علمک، الزام نصب شیرقفلی برای ساختمان های تک واحدی، پیش بینی و در نظرگرفتن سیستم گرمایش آب گرم واحدهای مسکونی دارای حمام توسط مهندس ناظر، نصب جاکنتوری در محل مناسب و قابل روئیت و شماره گذاری آن در مجتمع های مسکونی و الزامات نصب پکیج فن دار اشاره کرد.

 (خبری بعدی) »دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *