خانه گفتمان معماری در سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی افتتاح شد

482 بازدید

خانه گفتمان معماری در سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی افتتاح شد

خانه گفتمان معماری استان خراسان شمالی با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، اعضای هیات مدیره و جمعی از مهندسان معمار و صاحب نظران این رشته افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در مراسم افتتاح خانه گفتمان معماری استان با بیان اینکه خانه گفتمان معماری خراسان شمالی اولین خانه گفتمان معماری در کشور است، گفت: خانه گفتمان معماری از اولویت های این سازمان در سال ۹۸ با هدف کیفیت بخشیدن به زندگی مردم راه اندازی شده است.

مهندس علی اکبر رمضانی اظهار کرد: علت اینکه خانه گفتمان معماری را به صورت مستقل دنبال می کنیم، نگاه ما این است که این خانه با همت همه اعضا به فعالیتش ادامه دهد.

وی افزود: ما از معمار فقط فضاسازی داخلی ساختمان را انتظار نداریم بلکه معمار باید ذهن اجتماعی و خلاق داشته باشد و اگر می خواهد برای شخص یا منطقه ای یا فرهنگی فکر کند باید همه جوانب کار را بشناسد و سپس با نگاه معمارانه خودش اثری را خلق کند.

وی خاطر نشان کرد:در حال حاضر نگاه ویژه ای به معماری در دنیا شکل گرفته و انتظار ما نیز این است که نقش معمار احیا شود و در کارها ابتدا نگاه معمارانه و بعد نگاه مهندسی وجود داشته باشند.

عالی ترین مقام نظارت بر ساخت و ساز استان در ادامه گفت: نگاه ما به خانه گفتمان معماری نگاه صنفی نیست بلکه اهدافی فراتر از صنف از جمله توجه به کیفیت زندگی مردم و محیط زیست در این خانه دنبال می شود.

مهندس رمضانی با بیان اینکه معماری فقط طراحی ساختمان های مجلل نیست، تصریح کرد: معماران باید تاریخچه درستی از معماری استان و مناطق مختلف بجنورد داشته باشند و با یک نگاه زنده و کلی نگری به زندگی در مناطق شهری و روستایی آثار خود را خلق کنند.

گفتنی است سرکار خانم راحله باباپور به عنوان مسئول خانه گفتمان معماری منصوب، معرفی و فعالیت خود را آغاز نمودند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *