دوره توجیهی آموزشی قبول شدگان آزمون ورود به حرفه مهندسی برگزار شد.

568 بازدید

دوره تحلیف توجیهی آموزشی قبول شدگان آزمون ورود به حرفه مهندسی با حضور بالغ بر ۸۰ نفر از مهندسان جدید الاورود در محل ساختمان شماره ۳ این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، در این دوره که با حضور پذیرفته شدگان آزمون ورود به حرفه مهندسی، بهمن ۹۷ و سنوات گذشته برگزار شد، مطالبی در مورد اخلاق حرفه ای، جایگاه ارگان های ذیربط و مباحث مرتبط و دانستنی های حقوقی و مالیاتی جهت بالا بردن سطح علمی و ارتقاء جایگاه فنی مهندسان در آستانه ورود به حرفه ارایه گردید.

مهندس رمضانی ضمن خوش آمدگویی به پذیرفته شدگان در آزمون ورود به حرفه و آرزوی موفقیت، تاکید داشت پروانه اشتغال به كار مهندسى مسئولیت هایی را برای صاحب پروانه بدنبال خواهد داشت كه مضرات و منافع آن زندگى مهندس را تحت الشعاع قرار مى دهد.

وی در ادامه افزود عضویت در سازمان نظام مهندسی دارای اعتبار بالا و مسئولیت سنگين است.

رئیس سازمان نظام مهنسی ساختمان استان خراسان شمالی در ادامه با شرح وظایف هیات مدیره و بیان قوانین و مقررات این سازمان گفت: حوزه نظام مهندسی یک حوزه پر مسئله در حوزه ساخت و ساز است و قوانین مصوب در این حوزه جزء جوان ترین قانون ها محسوب می شود و با وجود آن نیاز به بازنگری و ترمیم دارد.

مهندس علی اکبر رمضانی اظهار کرد: در این بازنگری همه مهندسان می بایستی به متولیان کمک کنند تا همه زوایای پنهان کار در این حوزه شناسایی شود و پیشنهادها به سمتی برود که دستورالعمل ها در کیفیت بخشی به نظام نامه ها و آئین نامه ها در راستای اجرای صحیح قوانین کمک کند.

وی با اشاره به اینکه ارکان سازمان مجمع عمومی، هیأت مدیره، بازرسان و شورای انتظامی می باشند، افزود: بر اساس قوانین، هریک از ارکان وظایف و اختیاراتی دارند که در قانون و آئین نامه به تفصیل آمده است، و همه ارکان می بایست مسئولیت ها و وظایف خودشان را انجام دهند تا سازمان پویا و کارآمدی داشته باشیم.

مهندس رمضانی یادآور شد: ساختمان یک سرمایه ملی است و به فرهنگ، اقتصاد، بهداشت و محیط زیست گره خورده و اگر مهندسان ضمن رعایت قوانین تخصصی در حوزه ساخت و ساز حقوق عمومی را محترم بشمرند و رعایت کنند هیچ کس نمی تواند از کار ما ایراد بگیرد.

عالی ترین مقام نظارتی بر ساخت و ساز در استان با اشاره به اینکه مسئولیت های مهندسی قائم به شخص است، افزود: مهندسان در قبال اجرای قانون مسئول هستند و هیچ وقت در حوزه مهندسی مسئولیت برون سپاری نمی شود و مهندس نباید اجازه دخالت افراد فاقد صلاحیت در کارهای فنی را حتی به کارفرما بدهد.

رمضانی ادامه داد: برای اینکه مهندسان مسئولیت های خودشان را فراموش نکنند نیاز به آموزش مستمر دارند در همین راستا هر ساله علاوه بر دوره های ارتقاء و تمدید پروانه اشتغال، دوره های آموزشی به تصویب و تشخیص هیات مدیره برای مهندسان برگزار می شود.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *