برگزاری دوره های آموزشی بستگی به سطح نگاه هیات مدیره نسبت به آموزش دارد.

113 بازدید

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: برگزاری دوره های آموزشی بستگی به سطح نگاه هیات مدیره نسبت به آموزش و سازمان هایی که در این زمینه قانون وضع و سیاست گذاری می کنند، دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی، مهندس رمضانی در جلسه کمیته آموزش سازمان اظهار کرد: تمام این برنامه ریزی و سیاست گذاری ها در سازمان نظام مهندسی وارد کمیته ای می شود که در آن کمیته افراد برگزیده ای از طرف هیات مدیره و با توجه به شاخص های قانون انتخاب می شوند تا این ماموریت مهم را برنامه ریزی و دنبال کنند تا دوره ها درست اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه نیروهایی که تاکنون دوره های آموزشی را برگزار کردند درحرفه خود تجربه و در حوزه دانشگاه سوابق خوبی و هم همکاری های خوبی را با سازمان داشتند، افزود: این امرمی تواند برای ما یک روزنه امید ایجاد کند تا عملکرد آموزشی ما که در گذشته خوب بوده، خوب تر و به مطلوبیت بیشتری برسد.

وی یادآور شد:  ما هر چقدر درحوزه آموزش کار کنیم کم است و نمی توان گفت کل نیازهای آموزشی را برآورده کردیم زیرا روز به روز نیازهای آموزشی ما بیشتر، زاویه دید جدید و گسترده تر و کار ما درآینده در حوزه آموزش بیشتر می شود.

مهندس رمضانی خاطرنشان کرد: در پایان هر سال ما حجم کاری که در حوزه آموزش انجام می دهیم و عملکردی که ارائه می دهیم می بایست به گونه ای باشد که برای سال آینده برنامه های ما حداقل ۲۰ تا ۳۰ درصد نسبت به سال جاری بیشتر باشد.

وی با اشاره به اینکه برنامه ها باید در راستای حرفه و اهداف سازمان و برنامه هایی که قانون وضع کرده در آن حوزه باشد، تصریح کرد: گاهی به یک سری دوره ها نیاز داریم که شاید در لیست دوره های اجباری ما نباشد که این موضوع در اختیار هیات مدیره است که می تواند برگزاری این دوره ها را به عنوان یک دوره ضروری در نظر بگیرند که این دوره های می تواند تخصصی یا عمومی باشد.

عالی ترین مقام نظارت بر ساخت و ساز استان ادامه داد: برگزاری دوره های اجباری که برای ارتقای و تمدید پایه است باید بر اساس آن چیزی که قانون وضع کرده کار کنیم اما نباید به عنوان وظیفه مشق شب و رفع تکلیف به این دوره ها نگاه کنیم چون نتیجه برعکس به بار می آورد چون در صورتی آموزش مؤثر واقع می گردد که آموزش گیرنده برای آموزش احساس نیاز کند.

مهندس رمضانی افزود: برای اینکه دوره های اجباری انگیزه ای برای مخاطب ما داشته باشد، کمیته آموزش این اختیار را دارد تا در فرآیندهای کار با حفظ جایگاه قانون و رعایت حرمت آن خلاقیت داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه آموزش باید نگاه ما بازخورد کار درحرفه، ساختمان سازی ، کیفیت ساخت و ساز و کیفیت زندگی مردم باشد، اظهار کرد: هدف از آموزش ارتقا سطح علمی و حرفه ای مهندسان از یک سطح به سطح  دیگر است که بر اساس نیاز حرفه و تکنولوژی ها تعریف می شود و اگر این اتفاق نیفتد وقت تلف کردن اعضا است.

وی در ادامه یادآور شد: مهندسانی که در دوره های آموزشی شرکت می کنند، باید به این نتیجه برسند که به معلوماتشان اضافه شده است.

وی تصریح کرد: نحوه نگاه ما به بازخورد برنامه ها در حوزه آموزشی، باید به گونه ای باشد که انگیزه شرکت کننده ها بالا برود و در برگزاری دوره های آموزشی از اساتیدی استفاده کنیم که در حرفه صاحب تجربه و در موضوعات تدریس به روز و مسلط باشند تا برای حضور شرکت کنندگان در این دوره ها انگیزه ایجاد کند.

لازم بذکر است در خاتمه جلسه اعضای جدید کمیته آموزش معرفی و احکام آن ها اعطا شد.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *