مدیر گروه زلزله شناسی مهندسی پژوهشگاه بین المللی زلزله در خراسان شمالی

253 بازدید

مدیر گروه زلزله شناسی مهندسی پژوهشگاه بین المللی زلزله در خراسان شمالی مطرح کرد:

تعداد ایستگاههای لرزه نگاری در کشور کم است

چهارمین همایش زلزله، مدیریت بحران، دورنمای آینده، خراسان شمالی با حضور پروفسور زارع مدیر گروه زلزله شناسی مهندسی پژوهشگاه بین المللی زلزله ، دکتر جوان رئیس پژوهشکده زلزله شناسی مهندسی پژوهشگاه بین المللی زلزله و انجمن ژئوفیزیک ایران، دکتر همامی عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی، مهندس رجب زاده معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی، دکتر مصطفی زاده مدیر کل راه و شهرسازی خراسان شمالی، مهندس رمضانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی و جامعه مهندسان در تالار فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، مهندس زارع مدیر گروه زلزله شناسی مهندسی پژوهشگاه بین المللی زلزله نیز در این همایش با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۳۰ ایستگاه لرزه نگار باند کوتاه و باند پهن در کشور وجود دارد، گفت: تعداد ایستگاههای لرزه نگاری در کشور کم است و باید به سه برابر وضعیت فعلی افزایش یابد.

 وی با اشاره به حساسیت ها برای کاهش مخاطرات زلزله اظهار کرد: معمولا پس از اتفاق و رخداد، تلنگری برای اهمیت کاهش مخاطرات زلزله ایجاد می شود اما پس از گذشت مدتی زمان این اهمیت کاسته می شود.

وی با بیان اینکه دو سال از زلزله اردیبهشت ۹۶ در استان خراسان شمالی می گذرد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر به سختی می توان در مقامات استانی اهمیت این حادثه را دید ولی ناگفته نماند در بدنه نظام مهندسی این دغدغه وجود دارد و تاکنون ۴ همایش برای زلزله برگزار شده است.

پروفسور زارع با بیان اینکه در حال حاضر در کشور ۱۲۰ گسل اصلی و مهم وجود دارد که حدود ۱۰ گسل در خراسان شمالی است، افزود: گسل عش آباد یا کپه داغ، گسل باغان – گرماب و گسل راز از جمله گسل های مهم خراسان شمالی است.

گفتنی برگزاری این همایش همچنان ادامه دارد و خبرهای تکمیلی ارائه خواهد شد.


اخبار مرتبط

  • ضرورت افتتاح حساب سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور تحت عنوان کمک به اعضا در شرایط بحران
  • لغو کلیه دوره های آموزشی، جشن روز ملی مهندسی و جلسه مجمع عمومی سازمان
  • درخصوص عدم وجود مستندات فنی پروژه های ساختمانی در محل کارگاه
  • یکی از ضروریات امروز تهیه طرح جامع کسب و کار در حوزه مهندسی است
  • ساخت‌وساز در خراسان شمالی حدود ۳۰ درصد رشد یافت
  • خانه گفتمان معماری در سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی افتتاح شد
  • پیگیری های انجام شده هیأت مدیره سازمان در خصوص افزایش تعرفه خدمات مهندسی سال ۹۸
  • پیام تبریک هیأت مدیره سازمان استان به مهندس “خرم”
  • نظرات بسته هستند