معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در چهارمین همایش زلزله

99 بازدید

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در چهارمین همایش زلزله عنوان کرد:

سبک سازی ساختمان ها، عامل موثر در کاهش خسارات زلزله

چهارمین همایش زلزله، مدیریت بحران، دورنمای آینده، خراسان شمالی با حضور پروفسور زارع مدیر گروه زلزله شناسی مهندسی پژوهشگاه بین المللی زلزله ، دکتر جوان رئیس پژوهشکده زلزله شناسی مهندسی پژوهشگاه بین المللی زلزله و انجمن ژئوفیزیک ایران، دکتر همامی عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی، مهندس رجب زاده معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی، دکتر مصطفی زاده مدیر کل راه و شهرسازی خراسان شمالی، مهندس رمضانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی و جامعه مهندسان در تالار فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، مهندس رجب زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در این همایش با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مولفه ها در موضوع زلزله کاهش خسارات ساختمان است، گفت: متاسفانه آئین نامه دقیق و لازم الاجرایی برای سبک سازی ساختمان ها نداریم و باید تلاش کنیم با استنادات قانونی به سمت سبک سازی ساختمان ها پیش برویم.

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین تکالیف ما تدوین دستور العمل هایی برای سبک سازی ساختمان ها است در همین راستا می توانیم از تولید کنندگان استان که در سبک سازی ساختمان ها فعالیت می کنند حمایت کنیم.

مهندس رجب زاده با بیان اینکه نظام مهندسی در کشور ما دچار آسیب و مشکل است، افزود: در این آسیب فقط سازمان نظام مهندسی دخیل نیست بلکه آمارها نشان می دهد زمانی که مهندس وارد دانشگاه می شود و تحصیل می کند و سپس وارد بازار کار می شود و به صورت حرفه ای فعالیت می کند به این موضوع مرتبط است.

وی خاطر نشان کرد: ما در یک استان زلزله خیز زندگی می کنیم و تجمع گسل در کشور ما زیاد است اما متاسفانه در کشور ما هنوزاین موضوع به فرهنگ ونظم ذاتی تبدیل نشده است.

گفتنی است این همایش همچنان ادامه دارد و خبر تکمیلی ارائه خواهد شد.


نظرات بسته هستند