اقبال مردم به استحکام‌بخشی بناها، اثر اطلاع‌رسانی رسانه‌ها است

124 بازدید

*اقبال مردم به استحکام‌بخشی بناها، اثر اطلاع‌رسانی رسانه‌ها است*

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: خوشبختانه مطالبات مردم از جامعه مهندسی برای ارتقای استحکام ساختمان‌ها و بهره‌مندی از رفاه، بیشتر شده است و این نمودی از تاثیر اطلاع‌رسانی توسط رسانه‌ها است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری ایرنا و روزنامه خراسان شمالی، علی اکبر رمضانی در دیداری که به همراه نواب رئیس سازمان از خبرگزاری ایرنا و روزنامه محلی استان داشتند ضمن عرض خداقوت و تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: از رسالت های مهندسان، تامین و پاسخ به مطالبات مردم در حوزه مسکن است و مهندسان می توانند نقش موثری در مدیریت هزینه ها در این بخش باشند.

وی افزود: بخش بسیار زیادی از سرمایه های کشور در بخش ساخت و ساز هزینه می شود و مشاغل بسیار زیادی در جامعه با  بازار مسکن و ساخت و ساز ارتباط دارند از این رو، بخش ساختمان به لحاظ اقتصادی، بخش بسیار پراهمیتی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی اظهار داشت: این سازمان به عنوان یکی از متولیان نظارت بر ساخت و سازها، تلاش دارد تا در راستای صیانت از سرمایه های ملی، سازه ها و بناها به صورت اصولی و با رعایت مقررات ملی ساختمان اجرا شود. 

وی گفت: رعایت مقررات ملی ساختمان که سبب افزایش عمر مفید ساختمان می شود، اقدامی اقتصادی در راستای جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی است و در این زمینه رسانه ها می توانند نقشی تاثیرگذار در اطلاع رسانی و استفاده از توان مهندسان داشته باشند. 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی با تاکید بر اینکه تولید و ساخت ساختمان، باید بر اساس رعایت مقررات ملی ساختمان باشد، افزود: یکی از مواردی که در تولید این محصول با ارزش باید مورد توجه باشد، صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از هدررفت آن در ساختمان ها است.

عضو شورای مرکزی همچنین در دیدار با سردبیر روزنامه های استانی خراسان با اشاره به گام های مؤثر رسانه ها برای روشن کردن افکار عمومی گفت: رسانه ها در این مسیر با نقد ها و انعکاس مسائل و مشکلات را منتشر می کنند و در عین حال ارتباطی نیز بین مردم و نهادها ایجاد می کنند.

عالی ترین مقام نظارت بر ساخت بنا در استان با بیان این که رسانه ها موتور محرکه آگاه سازی مردم و مطرح کردن مطالبات جامعه هستند، افزود: رسانه ها مسئولان را نسبت به وظایف خود آگاه و متمرکز می کنند و مسئولان نیز از این ظرفیت برای رطلاع رسانی استفاده می کنند.

مهندس رمضانی با اشاره به جایگاه مهم خبرنگاری در تدوین و استراتژی راهبردها، شفاف سازی و آگاه سازی مردم، ادامه داد: خبرنگاران در ارتباط بین مردم و مسئولان و کیفیت زندگی اجتماعی نقش موثری دارند.

این مسئول با بیان این که خبرنگاران عضوی از جامعه فنی و مهندسی هستند، اعلام کرد: نگاه خبرنگاران به حوزه مهندسی نگاه مؤثر و اثر بخش است این نگاه از سویی نقطه قوت برای جامعه مهندسی و از سوی دیگر نقطه قوت برای عموم جامعه است.

وی رسانه را ابزاری برای بیان دغدغه های مردم و سیاست های راهبردی دانست و افزود: افزایش آگاهی مردم موجب افزایش مطالبه گری مردم و این امر نیز موجب افزایش فعالیت مهندسان می شود.


نظرات بسته هستند