مهندس رمضانی: آموزش نقش مهم و اساسی در پیشرفت و توسعه مهندسی دارد.

113 بازدید

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: آموزش نقش مهم و اساسی در پیشرفت و توسعه مهندسی دارد و موضوع آموزش یکی از ارکان توسعه مهندسی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، مهندس رمضانی در جلسه هم اندیشی مدرسان دوره های ارتقاء پایه و کمیته آموزش استان اظهار کرد: هیچ توسعه ای نمی تواند بدون پرداختن به آموزش و برنامه ریزی برای آن اتفاق بیفتد.
وی افزود: توانمندی مهندسان با معیشت، اقتصاد، آسایش و رفاه مردم گره خورده و اگر مهندسان توانمند نشوند و قابلیت خود را بالا نبرند مردم احساس ناامنی می کنند.
مهندس رمضانی با اشاره به اینکه ایجاد خانه گفتمان معماری را دنبال می کنیم، خاطرنشان کرد: هدف ما این است که این خانه گفتمان به خانه گفتمان شهری تبدیل شود.
رئیس کمیته آموزش استان نیز در ایتدای جلسه گفت: آموزش در سازمان نظام مهندسی جایگاه ویژه ای دارد و اگر نگاه درستی به این امر نشود اهداف سازمان تحقق نمی یابد.
مهندس جلیل شریعتی، اساتید، محتوا و امکانات را سه رکن اساسی آموزش برشمرد و افزود: در آموزش رکن اصلی اساتید هستند که با هر نوع امکانات و محتوا کنار می آیند و نقش خود را ایفا می کنند.
وی یادآورشد: اساتید حضور و غیاب در دوره های آموزشی را جدی بگیرند زیرا حضور در این دوره ها به منزله همان آزمون ورود به حرفه است و ارتقاء شغلی و صلاحیت مهندسانی که بصورت منظم و مداوم در این دوره ها شرکت نمی کنند، را به رتبه های بالاتر تایید نکنند.
وی  تصریح کرد: ارزش یابی امتحانات پایان دوره نیز باید مورد توجه قرار گیرد و منابعی که به مهندسان معرفی می کنیم منابع افراط و تفریط نباشد.
وی ادامه داد: کلاس ها باید کاربردی و مهارت محور باشد و محتوای کلاس ها تکراری نباشد تا به معلومات مهندسان اضافه شود.


نظرات بسته هستند