بزرگداشت روز معمار در شهرستان اسفراین برگزار گردید.

170 بازدید

همایش بزرگداشت روز معمار با حضور رئیس و اعضای هیأت مدیره سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان، فرماندار، شهردار شهرستان اسفراین و خانواده مهندسان معمار در محل دفتر نمایندگی این شهرستان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در این همایش گفت: هیات مدیره سازمان استان در راستای توجه به معماری ، دپارتمان خلاقیت و خانه گفتمان معماری را راه اندازی کرده و نگاهش این است که از دریچه معماری جریان زندگی را بهبود ببخشد.
مهندس رمضانی اظهار داشت: امیدواریم راهکارهایی برای مسائل مربوط به سبک زندگی ایرانی و اسلامی را با ترکیب خانه گفتمان معماری و دپارتمان خلاقیت در شهرها و محلات استان پیدا کنیم.
وی افزود: از نظر مهندس معمار یا جامعه شناس نمی توان نقش محیط را بر تربیت و آسایش افراد نادیده گرفت در همین راستا باید به سمت معماری ایرانی پیش برویم.
مهندس رمضانی تصریح کرد: اگر مردم با مهندسان در این سیاست گذاری همراه نشوند این برنامه راه به جایی نخواهد برد.
فرماندار شهرستان اسفراین نیز در این همایش گفت: روز معمار روز پراهمیتی است و باید به آن توجه ویژه ای شود زیرا ایران در حوزه معماری حرفی برای گفتن دارد و برجسته ترین معماری، معماری ایرانی و اسلامی است.
رستمی اظهار داشت: معماری فقط بحث ساختمان نیست بلکه در هنر و گفتمان نیز اثر دارد و اثرات آن به اجتماع باز می گردد.
وی افزود: شهرداری، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و دیگر ارگان های مربوطه باید به عنوان یک مطالبه اجتماعی به معماری در استان نظم دهند و از تخصص معماران در شهرسازی استفاده کنند.
لازم بذکر است در راستای کاهش هزینه های سازمانی و استفاده از ظرفیت و پتانسیل شرکت ها و کارگاه های تولیدی دارای استاندارد در سطح شهرستان و معرفی محصولات تولیدی ـن ها به جامعه مهندسی، تمامی هزینه های برگزاری همایش و جشن توسط اسپانسرها پرداخت شد.


نظرات بسته هستند