نشست مشترک هیأت مدیره سازمان و معماران شهرستان شیروان برگزار گردید.

171 بازدید

نشست مشترک هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و معماران شهرستان شیروان به مناسبت روز معمار در محل دفتر نمایندگی شهرستان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، نائب رئیس سازمان در این مراسم گفت: جایگاه معماری و توقعی که مردم از یک معمار دارند و خلاقیت، توانایی و روحیات یک معمار در ساختمان مشخص است.
محمد قلی پور اظهار داشت: استان ما در منطقه ای قرار گرفته که بیشتر مواقع با بحران سیل و زلزله مواجه است و این بحران آسیب های جدی به محصول ساختمان وارد می کند بنابراین وظیفه شما معماران در ساخت و ساز توجه ویژه به این موضوع است.
وی افزود: بعد از زلزله سال ۹۶ اتفاق خوبی که در استان رخ داد این بود که کارفرمایان ساختمان به سمت مقاوم سازی روی آوردند و دیگر با موضوع مقاوم سازی مخالفت نمی کنند.
مهندس قلی پور خاطرنشان کرد: سال ۹۸ سال پرجنب و جوشی برای مهندسان به خصوص معماران خواهد بود و امسال تمام توجه شورای مرکزی به مبحث ۱۹‌ است که ابتکار و خلاقیت های زیادی در این زمینه وجود دارد که معماران و مهندسان می توانند رعایت کنند‌
وی با اشاره به اینکه متاسفانه معماری ایرانی فراموش شده است، تصریح کرد: در گذشته ساختمان ها با توجه به شرایط اقلیمی هر منطقه احداث می شد ولی متاسفانه امروزه یک الگوی یکسان برای مصالح و ساختمان داریم در صورتی که در گذشته اینگونه نبود.
وی یادآور شد : معماران باید الگوهای ایرانی را دوباره تکرار و مردم را به این سمت تشویق کنند تا از بحران زیست محیطی و اتلاف انرژی جلوگیری شود.
وی در ادامه از ایجاد خانه گفتمان معماری و دپارتمان خلاقیت در مرکز استان طی سال جاری خبر داد و گفت: تمام معماران می توانند ایده های خوب خود را به سایرین منتقل کنند و در این گفتمان ها شرکت کنند.
مهندس قلی پور افزود: اگر اجرای این طرح در مرکز استان به خوبی پیش برود سال آینده در شهرستان های شیروان و اسفراین نیز خانه گفتمان معماری ایجاد خواهد شد.
در پایان جلسه به سؤالات و دغدغه های معماران در شهرستان توسط اعضای هیأت مدیره پاسخ داده شد.


نظرات بسته هستند