معرفی تعدادی از مهندسان مجری بدلیل عدم پایبندی به وظایف و مسئولیت های قانونی به شورای انتظامی سازمان – سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی

معرفی تعدادی از مهندسان مجری بدلیل عدم پایبندی به وظایف و مسئولیت های قانونی به شورای انتظامی سازمان

256 بار بازدید شد

در راستای حفظ حقوق و منافع بهره بردار و حفظ و ارتقاء شأن، جایگاه، منزلت اجتماعی و شئونات حرفه ای مهندسان، تعدادی از مهندسان مجری بدلیل عدم پایبندی به وظایف و مسئولیت های قانونی خود از جمله عدم حضور در پروژه های ساختمانی به شورای انتظامی سازمان معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی با بیان این مطلب در جلسه مشترک کمیته کارشناسان کنترل مضاعف استان و نمایندگان مجریان و هیأت مدیره سازمان گفت: پایبندی به قانون را خود مجریان در دستور کارشان قرار دهند و برای رسیدن به اهداف تعیین شده در بخش کیفیت بخشی ساخت و سازها و اجرای برنامه های پیش روی سازمان مطابق شرح وظایف مندرج در قانون و آئین نامه ها و شرایط عمومی و خصوصی پیمان، به صورت مستمر با مراجع صدور پروانه، سازمان نظام مهندسی ساختمان و سایر عوامل و نهادهای مسئول و مرتبط ارتباط مستمر و مؤثر داشته باشند.

مهندس رمضانی اظهار کرد: هیات مدیره سازمان نیز در راستای تقویت این ارتباط برنامه ریزی دارد تا این تعاملات به مشارکت در راستای رسیدن به اهداف قانون و سیاست های بخش مسکن در استان کمک کند.

وی افزود: آحاد جامعه علی الخصوص بهره برداران از ساختمان باید روز به روز از منافع این مشارکت در حوزه ساختمان بیشتر بهره مند شوند و نتیجه حمایت از اجرای قانون در حوزه ساخت و ساز را در کیفیت زندگی و آسایش خود لمس کنند.

وی افزود: مهندسان مجری با تمرکز به وظایف خود و رجوع به مسئولیت های اجتماعی همه ابعاد مهندسی را در نظر بگیرند و دیدشان را وسیع تر کنند، زیرا اجرا باید چکیده و برآیند خلاقیت معمار، ظرافت و دقت مهندس محاسب و حساسیت یک مهندس برق و مکانیک را باید حراست و محافظت کند.

مهندس رمضانی ادامه داد: اگر ضوابط و دستورالعمل های مهندسی رعایت نشود محصول نهایی از کیفیت لازم برخوردار نیست و اگر مجری در انجام وظایفش کوتاهی کند در واقع به جامعه، کشور و سایر مهندسان ظلم کرده است.

عضو شورای مرکزی در ادامه یادآور شد: کیفیت اجرا در ساختمان خلاصه، چکیده و عصاره مهندسی است و اگر اجرای ساختمان از اختیار و مسئولیت مهندسان خارج شود و یا مهندسان در این حوزه به درستی به وظایفشان عمل نکنند، حوادث جبران ناپذیری را شاهد خواهیم بود و بحران نظام مسئولیتی در ساختمان خودش را آشکار می سازد.

وی تصریح کرد : طبق بررسی های انجام شده اکثر اتفاقاتی که در حوزه گود برداری رخ داده است مربوط به ساختمان های فاقد مجری ذیصلاح می باشد و به دلیل اینکه مجری صلاحیت دار تخصص دارد و ارزش کار مهندسی را درک می کند و از نظام مسئولیتی در حوزه ساخت و ساز آگاهی دارد یکی از مؤلفه های مهم در تحریک رعایت ضوابط فنی و ایمنی در حین کار می باشد.

وی با اشاره به اینکه همه مجریان دارای پروانه اشتغال، صلاحیت و توانمندی های اولیه را دارا هستند افزود: هر شخص بر اساس افزایش قابلیت های فنی، علمی و اجرایی خود می تواند کارنامه حرفه ای خوبی برای رقابت در عرضه کیفیت خدمات ایجاد نماید که مستلزم آموزش و یادگیری و کسب تجارت مستمر است.

مهندس رمضانی افزود: در همین راستا از کمیته مجریان انتظار می رود تلاش نمایند تا آموزش بیشتر مجریان را که در سال جاری در دستور کار قرار داده ایم عملیاتی گردد و شهروندان محترم از سازندگان متخصص که دارای کارنامه حرفه ای خوبی هستند استفاده کنند و نسبت به رعایت قانون و تضمین کیفیت ساختمان اهتمام ورزند.


اخبار مرتبط

  • ابلاغ قسمتی از بخشنامه صادره از سوی بانک مرکزی در رابطه با فرار مالیاتی وپولشویی
  • حضور رئیس سازمان استان در مناطق سیل زده شهرستان مانه و سملقان
  • نشست خبری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با خبرنگاران استان با موضوع تبیین برنامه های سال ۹۸ برگزار گردید.
  • دنبال چیزی هستیم که سازنده از تفکر و خلاقیت یک طراح و دقت مهندس ناظر حراست کند و محصولی استاندارد و با کیفیت به مردم تحویل دهد.
  • درخشش مهندس ابوالفضل شکیبا در مسابقات سراسری قرآن اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
  • دیدار اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار خراسان شمالی
  • بزرگداشت روز معمار در شهرستان اسفراین برگزار گردید.
  • نشست مشترک هیأت مدیره سازمان و معماران شهرستان شیروان برگزار گردید.
  • نظرات بسته هستند