جشن روز مهندس با حضور پر شور اعضای سازمان، تنی چند از مسئولان و خانواده آنها برگزار گردید. – سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی

جشن روز مهندس با حضور پر شور اعضای سازمان، تنی چند از مسئولان و خانواده آنها برگزار گردید.

342 بار بازدید شد

جشن روز مهندس با حضور پر شور اعضای سازمان، تنی چند از مسئولان، مهندسان و خانواده آنها برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ضمن تبریک روز مهندس به خانواده مهندسان، گفت: امیدوارم سال ۹۸ سال پررونقی در حوزه صنعت ساختمان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه نقش مهندسان در جامعه و کیفیت زندگی مردم بسیار مشخص است، اظهارداشت: مهندسان باید با انرژی بیشتری اهداف ماده ۲ قانون و بحث اعتلای مهندسی را در سال پیش رو دنبال کنند.

وی افزود: جامعه مهندسان سال گذشته بعد از زلزله، اتفاق خوبی رقم زدند و تجربه خوبی را به دست آوردند و به ضعف ساختمان های استان در حوزه میان قاب ها و والپست ها پی بردند و هم اکنون در ساخت و سازها به این موضوع توجه می کنند.

وی خاطر نشان کرد: مهندسان در سال آینده باید نگاه ویژه ای در حوزه معماری داشته باشند که در این راستا دپارتمان خلاقیت، گفتمان شهری و معماری را با کمک استانداری راه اندازی می کنیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم سال ۹۸ با تمرکز بر آموزش و سرانه آن و ایجاد دپارتمان خلاقیت و خانه معماری با همکاری دستگاههای زیربط دستاورد خوبی در این حوزه برای مردم داشته باشیم.

معاون هماهنگی عمرانی استانداری خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: با تلاش جامعه مهندسی و سازمان نظام مهندسی استان روزبه روز شاهد نهادینه شدن دانش مهندسی در استان هستیم.

مهندس رجب زاده اظهار داشت: مظلوم ترین قشر تحصیل کرده جامعه مهندسان هستند که نقدهای زیادی به این سیستم وارد می شود و در مجموع حال جامعه مهندسی خوب نیست.

وی افزود: درنظام آموزشی کشور تعداد فارغ التحصیلان ، عدم وجود تناسب بین نیاز به مهندس و سیاست هایی که در حوزه مهندسی سیاست گذاری شده، نقدهای زیادی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش همه مسئولان ، مهندسی در کشور به جایگاه و شان خودش بازگردد و همه کسانی که در رشته های مهندسی تحصیل می کنند به آینده شغلی و رفاه خودشان مطمئن باشند.

وی به حذف بخاری های نفتی استان اشاره کرد و گفت: با کمک مهندسان بخش تاسیسات و گاز در یک کار جهادی توانستیم همه بخاری های نفتی مدارس را به بخاری های استاندارد تبدیل کنیم.


اخبار مرتبط

  • دنبال چیزی هستیم که سازنده از تفکر و خلاقیت یک طراح و دقت مهندس ناظر حراست کند و محصولی استاندارد و با کیفیت به مردم تحویل دهد.
  • درخشش مهندس ابوالفضل شکیبا در مسابقات سراسری قرآن اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
  • دیدار اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار خراسان شمالی
  • بزرگداشت روز معمار در شهرستان اسفراین برگزار گردید.
  • نشست مشترک هیأت مدیره سازمان و معماران شهرستان شیروان برگزار گردید.
  • نشست مشترک سازمان هواشناسی و سازمان نظام مهندسی ساختمان با موضوع اطلاع رسانی وضعیت آب و هوا
  • مجمع عمومی نوبت دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد.
  • بودجه پیشتهادی هیئت مدیره به مجمع عمومی سال۱۳۹۸
  • نظرات بسته هستند