جشن روز مهندس با حضور پر شور اعضای سازمان، تنی چند از مسئولان و خانواده آنها برگزار گردید.

281 بار بازدید شد

جشن روز مهندس با حضور پر شور اعضای سازمان، تنی چند از مسئولان، مهندسان و خانواده آنها برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ضمن تبریک روز مهندس به خانواده مهندسان، گفت: امیدوارم سال ۹۸ سال پررونقی در حوزه صنعت ساختمان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه نقش مهندسان در جامعه و کیفیت زندگی مردم بسیار مشخص است، اظهارداشت: مهندسان باید با انرژی بیشتری اهداف ماده ۲ قانون و بحث اعتلای مهندسی را در سال پیش رو دنبال کنند.

وی افزود: جامعه مهندسان سال گذشته بعد از زلزله، اتفاق خوبی رقم زدند و تجربه خوبی را به دست آوردند و به ضعف ساختمان های استان در حوزه میان قاب ها و والپست ها پی بردند و هم اکنون در ساخت و سازها به این موضوع توجه می کنند.

وی خاطر نشان کرد: مهندسان در سال آینده باید نگاه ویژه ای در حوزه معماری داشته باشند که در این راستا دپارتمان خلاقیت، گفتمان شهری و معماری را با کمک استانداری راه اندازی می کنیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم سال ۹۸ با تمرکز بر آموزش و سرانه آن و ایجاد دپارتمان خلاقیت و خانه معماری با همکاری دستگاههای زیربط دستاورد خوبی در این حوزه برای مردم داشته باشیم.

معاون هماهنگی عمرانی استانداری خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: با تلاش جامعه مهندسی و سازمان نظام مهندسی استان روزبه روز شاهد نهادینه شدن دانش مهندسی در استان هستیم.

مهندس رجب زاده اظهار داشت: مظلوم ترین قشر تحصیل کرده جامعه مهندسان هستند که نقدهای زیادی به این سیستم وارد می شود و در مجموع حال جامعه مهندسی خوب نیست.

وی افزود: درنظام آموزشی کشور تعداد فارغ التحصیلان ، عدم وجود تناسب بین نیاز به مهندس و سیاست هایی که در حوزه مهندسی سیاست گذاری شده، نقدهای زیادی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش همه مسئولان ، مهندسی در کشور به جایگاه و شان خودش بازگردد و همه کسانی که در رشته های مهندسی تحصیل می کنند به آینده شغلی و رفاه خودشان مطمئن باشند.

وی به حذف بخاری های نفتی استان اشاره کرد و گفت: با کمک مهندسان بخش تاسیسات و گاز در یک کار جهادی توانستیم همه بخاری های نفتی مدارس را به بخاری های استاندارد تبدیل کنیم.

print


اخبار مرتبط

  • انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری فیمابین سازمان نظام مهندسی ساختمان و دانشگاه فنی و حرفه ای
  • برگزاری جشن روز مهندس در شهرستان اسفراین
  • نشست مشترک رئیس سازمان با دادستان، مدیران و مسئولان ارشد شهرستان اسفراین برگزار شد.
  • جشن روز مهندس با حضور پر شور اعضای سازمان، تنی چند از مسئولان و خانواده آنها برگزار گردید.
  • همایش مسئولیت های مهندسان و شیوه نگارش در مهندسی ساختمان برگزار گردید.
  • نشست مشترک هم اندیشی هیأت مدیره سازمان با مجریان، سرمایه گذاران و فعالان صنعت ساختمان برگزار گردید.
  • رزرو هتل آپارتمان در مشهد مقدس
  • مراکز لرزه نگاری مکمل مدیریت بحران است
  • نظرات بسته هستند