همایش مسئولیت های مهندسان و شیوه نگارش در مهندسی ساختمان برگزار گردید. – سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی

همایش مسئولیت های مهندسان و شیوه نگارش در مهندسی ساختمان برگزار گردید.

290 بار بازدید شد

همایش مسئولیت های مهندسان و شیوه نگارش در مهندسی ساختمان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی، مهندس رمضانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در این همایش گفت: امروزه پیچیدگی های حوزه ساختمان و ساخت و ساز افزایش و مطالبه گری مردم در حوزه کیفیت گسترش یافته است که این موضوع می تواند رشد در حوزه مهندسی و پیام مهندسی در حوزه فرهنگ باشد.

وی اظهار داشت: وقتی مطالبه گری مردم در حوزه ساخت و ساز بیشتر گردد دانش مهندسان نیز باید به روز شود و مهندسان به مسئولیت های اجتماعی که در حوزه تخصصی خود دارند ، بیشتر توجه کنند که لازمه این امر داشتن دانش تخصصی و آشنایی با مبانی حقوقی مهندسی در حوزه مسئولیت های مشخص است.

مهندس رمضانی افزود: بعد از زلزله سال ۹۶ حرکت های خوبی در حوزه بررسی آسیب شناسی و اشکالات و ابزارات در سازمان نظام مهندسی صورت گرفته و در این راستا سعی بر این داشتیم به کشورهای پیشرفته نگاهی داشته باشیم تا به تکنولوژی های روز خودمان را نزدیک کنیم.

عالی ترین مقام نظارتی بر ساخت و ساز در استان گفت: در راستای اجرایی شدن قوانین و مقررات ملی ساختمان، قانون مسئولیت هایی بر عهده سازمان نظام مهندسی، مهندسان و آحاد جامعه قرار داده که در این میان مسئولیتی که بر عهده مهندسان می باشد بسیار مهم است.

مهندس رمضانی در ادامه افزود: هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان و تثبیت نظام مسئولیتی را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده که برای اجرای آن باید نقطه عطفی را باهم داشته باشسیم.

وی با اشاره به اینکه استان ما زیر ساخت های لازم را برای اجرای مبحث ۱۹ دارد، تصریح کرد : اگر در ساخت و سازها به موضوع انرژی توجه نشود روز به روز آلودگی درسطح شهر افزایش می یابد و محیط زیست ما به خطر می افتد.

عضو هیات رئیسه شورای مرکزی خاطر نشان کرد: جایگاه و منزلت مهندسان باید حفظ شود و مهندسان باید در راستای شناخت مسئولیت هایشان گام های بیشتری بردارند زیرا با توجه به این امر می توانند بزرگترین اتفاق را در حوزه کیفیت برای مردم رقم بزنند.

مدرس دوره و عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران نیز در این همایش گفت: بیشتر مشکلات و گرفتاری ها در حوزه ساخت و ساز ریشه در عدم شناخت حرفه ای ، عدم آگاهی و عدم تسلط بر وظایف و مسئولیت ها در حرفه مهندسی دارند.

وی اظهار داشت: رعایت اخلاق حرفه ای مهمترین وظیفه مهندسان است و مهندسان باید در حرفه خود ماهر ، استاد ، متبحر و از اخلاق والایی برخوردار باشند.

گفتنی است در این همایش وظایف و مسئولیت های مهندسان در نوبت صبح و شیوه نگارش در مهندسی ساختمان در نوبت عصر برای شرکت کنندگان ارائه شد.


اخبار مرتبط

  • برگزاری همزمان همایش / وبینار آشنایی با نحوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی(استان یزد)
  • بازرسان سازمان نظام مهندسی ساختمان انتخاب شدند.
  • ابلاغ قسمتی از بخشنامه صادره از سوی بانک مرکزی در رابطه با فرار مالیاتی وپولشویی
  • حضور رئیس سازمان استان در مناطق سیل زده شهرستان مانه و سملقان
  • نشست خبری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با خبرنگاران استان با موضوع تبیین برنامه های سال ۹۸ برگزار گردید.
  • دنبال چیزی هستیم که سازنده از تفکر و خلاقیت یک طراح و دقت مهندس ناظر حراست کند و محصولی استاندارد و با کیفیت به مردم تحویل دهد.
  • درخشش مهندس ابوالفضل شکیبا در مسابقات سراسری قرآن اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
  • دیدار اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار خراسان شمالی
  • نظرات بسته هستند