مراسم تکریم و معارفه گروه ها و کمیسیونهای تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد. – سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی

مراسم تکریم و معارفه گروه ها و کمیسیونهای تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد.

366 بار بازدید شد

مراسم تکریم گروه های تخصصی دوره چهارم و معارفه کمیسیونهای تخصصی دوره پنجم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: نگاه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، در جهت هم افزایی با کمیسیون های تخصصی است و سعی ما براین است تا از ظرفیت و پتانسیل این گروه ها و کمیسیون ها در فرصت ها و قسمت های مختلف استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، مهندس رمضانی در آغاز این مراسم اظهار داشت: هدف از تأسیس سازمان، مشارکت همه جانبه در امور حرفه ای است و اعتقاد ما بر این است که مواردی که در گروه تخصصی تجزیه، تحلیل و پخته می شود از اعتبار بالایی برخوردار است، لذا به همین دلیل آئین‌نامه اجرایی قسمت مهم کارهای تخصصی را در حیطه گروههای تخصصی دیده است.

وی افزود : در حال حاضر جایگاه گروههای تخصصی جایگاه ویژه ای است و قانون و آئین نامه اجرایی نیز این جایگاه را تثبیت کرده است.

عالی ترین مقام نظارتی بر ساخت و ساز در استان تصریح کرد: کمیسیون های تخصصی تمام اطلاعات فنی و تخصصی را در استان پایش و جمع آوری می کنند تا به یک دسته بندی برای تشخیص سره از ناسره برسند و در نهایت اطلاعات پالایش شده، به عنوان مبانی در دستور کار گروه قرار می گیرد و تبدیل به پیشنهادی می شود تا هیات مدیره در تصمیمات خود از آن استفاده کند.

مهندس رمضانی با بیان اینکه گروههای تخصصی موتور محرکه تصمیمات مباحث تخصصی در هیات مدیره هستند ، خاطر نشان کرد : گروههای تخصصی باید به موضوعات استانی عمیق تر و وسیع تر بپردازند و در حوزه تخصصی در استان قابلیت ارزش گذاری در حوزه ملی و فرا استانی را داشته باشند.

عضو هیات رئیسه شورای مرکزی در ادامه از تشکیل کمیسیون تخصصی در شهرستان های شیروان و اسفراین با توجه به سیاست ها و برنامه های توسعه اعتلایی سازمان خبر داد.

مهندس رمضانی در خاتمه افزود : گروههای تخصصی باید در توسعه آموزش های حرفه ای نگاه ویژه ای داشته باشند و مسئولیت های مهندسان را با توجه به رشته و تخصص آنها تعریف کنند و توجه به ارائه پیشنهاد دوره های آموزشی در راستای آماده کردن مهندسان برای خدمات بهتر از گذشته را در دستور کار خود قرار دهند.


اخبار مرتبط

  • برگزاری همزمان همایش / وبینار آشنایی با نحوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی(استان یزد)
  • بازرسان سازمان نظام مهندسی ساختمان انتخاب شدند.
  • ابلاغ قسمتی از بخشنامه صادره از سوی بانک مرکزی در رابطه با فرار مالیاتی وپولشویی
  • حضور رئیس سازمان استان در مناطق سیل زده شهرستان مانه و سملقان
  • نشست خبری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با خبرنگاران استان با موضوع تبیین برنامه های سال ۹۸ برگزار گردید.
  • دنبال چیزی هستیم که سازنده از تفکر و خلاقیت یک طراح و دقت مهندس ناظر حراست کند و محصولی استاندارد و با کیفیت به مردم تحویل دهد.
  • درخشش مهندس ابوالفضل شکیبا در مسابقات سراسری قرآن اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
  • دیدار اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار خراسان شمالی
  • نظرات بسته هستند