امضای تفاهم نامه نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد تاسیسات آب و فاضلاب

285 بازدید

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی خبر داد :
امضای تفاهم نامه نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد تاسیسات آب و فاضلاب در کلیه اماکن با شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی از اجرای تفاهم نامه نظارت بر طراحی و استاندارد تاسیسات آب و فاضلاب در کلیه اماکن با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، مهندس رمضانی در رابطه با این تفاهم نامه گفت : اجرای این تفاهم نامه از سال ۸۶ در سطح کشور رقم خورد اما زیر ساخت های اجرایی برای این تفاهم نامه در استان در آن سال فراهم نبود.
وی افزود: حدود دو سال گذشته اجرای این تفاهم نامه در استان نهایی و کارگروه مورد نظر تشکیل شد و در مهر ماه ۹۷ پیش نویس نیروهایی که باید روی آنها کار می کردیم تهیه و چهار چوب کار مشخص شده است و باید الزامات و موانع اجرای کار بررسی شود.
وی با بیان اینکه این تفاهم نامه پس از تصویب هیات چهارنفره استان لازم الاجرا است ، ادامه داد : برای اجرایی شدن این تفاهم نامه نیاز به شناسایی، ساماندهی و شناسنامه دار کردن مهندسان و مجریان آب و فاضلاب را داریم تا آموزش های لازم را دراین حوزه ببینند.
عالی ترین مقام ساخت و ساز در استان یادآور شد: باید مهندسانی در این حوزه فعالیت کنند که با معایب و مزایای این تفاهم نامه آشنا باشند تا به هدف مورد نظر این تفاهم نامه برسند.
مهندس رمضانی افزود: انشعابات فاضلاب در بجنورد در حوزه جمع آوری آب باران و برف به صورت طرح های بالادستی اجرا نشده بنابراین اجرای این تفاهم نامه در استان ضروری است.
وی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان با شرکت آب و فاضلاب استان کمیته ای تشکیل دادند تا جمع آوری آب باران و برف را در ساختمان های در حال احداث در دستور کار قرار دهند تا با روش جذبی و تصفیه آن دوباره آب باران و برف را به چرخه طبیعت بازگردانند.
وی خاطر نشان کرد: در اجرای این تفاهم نامه باید به روش تخصص گرایی تمرکز کنیم تا خدمات به صورت تخصصی تر به مردم ارائه شود.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی نیز گفت: با تفاهم نامه منعقد شده میان شرکت آب و فاضلاب شهری و سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، انشعاب های آب و فاضلاب ساختمان ها در این استان بررسی و نظارت می شود.
مهندس ساقی اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده و با همکاری سازمان نظام مهندسی استان، بنا شد که اجرای شبکه های داخلی منازل اعم از آب و فاضلاب، منطبق بر استاندار های لازم و هم سو با وضعیت شبکه اصلی معابر انجام شود.
وی افزود: بر این اساس و با اجرایی شدن این تفاهم نامه نظارت دقیق تر و بیشتری از شبکه های داخلی انجام می شود تا مشکلات کمتری برای شهروندان ایجاد شود.


نظرات بسته هستند