نشست تخصصی و سه جانبه سازمان نظام مهندسی ساختمان، شهرداری بجنورد و سازمان ثبت اسناد و املاک استان برگزار شد.

251 بار بازدید شد

نشست تخصصی شهرداری بجنورد، سازمان نظام مهندسی و سازمان ثبت اسناد و املاک استان با موضوع یکسان سازی خدمات پیش تفکیک نقشه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، مهندس «علی اکبر رمضانی» در این نشست، گفت: ماهیت و ذات همکاری تخصصی بین اداره ثبت، سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری، حفظ و تامین حقوق مردم، کاهش اختلاف، افزایش سرعت و دقت می شود.

این مقام مسئول با بیان این که این امر موجب کاهش دعاوی ناشی از تفکیک واحدهای مسکونی می شود، افزود: نشست های تخصصی منجر به افزایش کیفیت خدمات و مرتفع شدن شبهات موجود در این حوزه می شود.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی نیز در این نشست با بیان این که این همکاری در جهت کاهش فرایندها، رفاه اجتماعی و تسهیل در امور است، گفت: باید عدالت مورد نظر در قوانین اسلامی در جامعه حاکم باشد.

«اسدی» با بیان این که تفکیک نقشه آپارتمان ها در گذشته توسط ثبت اسناد واملاک انجام می شد، اظهارکرد: با تدوین سیاست برون سپاری در این اداره، امور مرتبط با این موضوع به متخصصان امر و مجموعه نظام مهندسی ساختمان، واگذار شد.

وی با اشاره به این که باید خدمات را یکسان سازی کنیم، ادامه داد: باید یک نگاه و یک فرآیند برای اجرای حقوق شهروندی وجود داشته باشد.

در این جلسه مسائل و مشکلات تفکیک نقشه واحدها و تهیه نقشه پیش تفکیک برای یکسان سازی خدمات مورد بررسی قرار گرفت.

print


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *