توجه به اخلاق حرفه ای مهندس را ملزم به پاسخگویی در مدار قانون می کند – سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی

توجه به اخلاق حرفه ای مهندس را ملزم به پاسخگویی در مدار قانون می کند

490 بار بازدید شد

در دیدار با شهردار، اعضای شورای شهر و امام جمعه تیتکانلو با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی اعلام شد

توجه به اخلاق حرفه ای مهندس را ملزم به پاسخگویی در مدار قانون می کند.

شهردار، اعضای شورای شهر و امام جمعه شهر تیتکانلو با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با بیان این که  نظام مهندسی با رعایت اخلاق حرفه ای به مسائل ورود
می کند، گفت: از منظر تخصصی مهندسان مسئول تأمین امنیت مردم هستند، بنابراین می توان گفت مهندسی مسئولیت های زیادی به دنبال دارد بر همین اساس بار مسئولیت اختیاراتی را هم به دنبال دارد بر اساس اخلاق حرفه ای مسئولیت و اختیار در کنار هم قرار گرفته اند و نمی توان مهندسان را تحت فشار و اجبار قرار داد، چرا که این اخلاق حرفه ای و نظام مهندسی ساختمان نیز با این نگاه به مسائل ورود می کند.

مهندس«علی اکبر رمضانی» با بیان این که معتقدیم جزئی از مردم هستیم، ابرازکرد: پیش از آنکه یک فرد متخصص در حوزه کاری خود باشیم عضو مردم هستیم و برای بهبود زندگی مردم تلاش می کنیم.

وی با بیان این که افق سازمان نظام مهندسی جلب رضایت مردم است اظهارکرد: باید کیفیت خدمات تا حدی ارتقاء پیدا کند که مردم بپذیرند حضور مهندسان و تأثیر نگاه مهندسان در زندگی، امنیت، آسایش، بهداشت و رفاه ایجاد می کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه رسیدن به این چشم انداز موجب می شود مردم تعرفه های مهندسی را هزینه های اضافی تلقی نکنند، اعلام کرد: باید به جایگاهی برسیم که خدمات مهندسی جزء نیازهای عادی زندگی شهروندان محسوب شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که قانون نظام مهندسی پس از ۱۰ سال هنوز به طور کامل اجرایی نشده است، ادامه داد: به دنبال اجرای قانون هستیم، زیرا بنای ساخته شده قرار است مورد استفاده چند نسل قرار بگیرد چرا که تخریب یک بنا، آسیب به محیط زیست و از دست رفتن سرمایه های ملی را به دنبال دارد.

وی ساخت و سازهای مهندسی را عامل استحکام بنا ذکر و اعلام کرد: از سال گذشته تعرفه نظام مهندسی در شهرهای کوچک کاهش پیدا کرده است

عضو شورای شهر «تیتکانلو» در این دیدار، پیشنهاد راه اندازی نمایندگی نظام مهندسی ساختمان در این شهر را مطرح کرد و گفت: شورا و شهرداری این شهر ظرفیت راه اندازی نمایندگی مورد نظر را دارند.

«جعفری» با بیان این که سالیانه ۱۲ تا ۱۳ مورد صدور پروانه در این شهر انجام می شود، ادامه داد: تیتکانلو از سال ۸۸ به شهر ارتقاء پیدا کرده است.


اخبار مرتبط

 • برگزاری همزمان همایش / وبینار آشنایی با نحوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی(استان یزد)
 • بازرسان سازمان نظام مهندسی ساختمان انتخاب شدند.
 • ابلاغ قسمتی از بخشنامه صادره از سوی بانک مرکزی در رابطه با فرار مالیاتی وپولشویی
 • حضور رئیس سازمان استان در مناطق سیل زده شهرستان مانه و سملقان
 • نشست خبری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با خبرنگاران استان با موضوع تبیین برنامه های سال ۹۸ برگزار گردید.
 • دنبال چیزی هستیم که سازنده از تفکر و خلاقیت یک طراح و دقت مهندس ناظر حراست کند و محصولی استاندارد و با کیفیت به مردم تحویل دهد.
 • درخشش مهندس ابوالفضل شکیبا در مسابقات سراسری قرآن اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
 • دیدار اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار خراسان شمالی
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *