نشست تخصصی هیئت مدیره استان با اعضای هیأت دفتر نمایندگی شهرستان شیروان

854 بازدید

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، نشست تخصصی هیئت مدیره سازمان با اعضای هیأت نمایندگی دفتر شهرستان شیروان برگزار شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی در ابتدای این نشست واگذار شدن بخشی از مسئولیت ها به دفاتر نمایندگی شهرستان ها را در شفاف سازی و سرعت بخشیدن به روند امور موثر دانست.

مهندس "علی اکبر رمضانی" به دستورالعمل جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در خصوص اجباری شدن اختصاص مهندسان مجری به ساختمان های ۴ سقف به بالا با هر متراژی و ساختمان هایی با حداقل ۶۰۰ متر مربع بنا با هر تعداد سقفی اشاره کرد و افزود: این دستورالعمل از آیین نامه های مصوب شده در هیئت وزیران ناشی شده و امید است در زمینه اشتغال زایی مهندسان تاثبیرگذار باشد.

ایشان با این توضیحات بر لزوم اجرایی شدن دستورالعمل جدید که به زودی در کمیته ۴ نفره سازمان نیز به تصویب خواهد رسید تاکید کرد و گفت: در عین حال مجریان شهرستان باید به تمامی دانش این حوزه آگاهی کامل داشته باشند.

وی اظهار داشت: مجری باید با تمامی مسائل حقوقی، مالی، روابط بین کارفرما و پیمانکار، روابط بین کارگر و سرپرست کارگاه آشنا باشد و هرم نیروی انسانی را در کارگاه به خوبی بشناسد.

رئیس هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با این توضیحات، از اعضای دفتر نمایندگی شهرستان اسفراین خواست تا آموزش مهندسان را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با بیان این که بازار کار امروز بدون دانش موفقیت آمیز نیست یادآور شد: سازمان نظام مهندسی در بحث آموزش و ارتقای دانش بسیار حساس است و در حال حاضر نیز تمدید پروانه اشتغال تمامی مهندسان منوط به گذراندن حداقل یک دوره آموزشی در سال می باشد.

این مسئول افزایش دانش مهندسان را در وهله اول به سود خود ایشان و در مرحله بعدی به نفع صنعت ساخت و ساز استان دانست و تصریح کرد: برای ایجاد فضای رقابتی در این عرصه نیز باید تلاش شود چرا که هر چه رقابت در این حوزه افزایش یابد، تمایل برای ارتقای سطح علمی مهندسان نیز افزایش خواهد یافت.

مهندس رمضانی در خاتمه با توجه به تحویل زمین دفتر نمایندگی از اداره کل راه شهرسازی شهرستان و پیگیری امور اعلام نمودند طراحی ساختمان طی فراخوان پیگیری و اقدامات لازم صورت پذیرد، ایشان خاطر نشان فرمودند در طراحی ساختمان معماری سبز و پایدار مد نظر تیم طراحی قرار گیرد.

در این نشست، پرسش هایی پیرامون جزئیات برگزاری دوره های آموزشی و مسائل ساخت و ساز خاص شهرستان شیروان، تقسیم کار، نحوه تعاملات و ارتباطات با شهرداری و دستگاههای زیربط، نحوه خدمات دهی دفاتر خدمات آزمایشگاهی و … نیز از سوی اعضای دفتر نمایندگی مطرح شد که رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به این پرسش ها پاسخ داد.

در پایان جلسه احکام نائب رئیس و دبیر هیأت نمایندگی دفتر شهرستان نیز به آن ها اعطا شد.


اخبار مرتبط

 • ضرورت رعایت پروتکل بهداشتی ابلاغی درکارگاه های ساختمانی توسط کارکنان و کارگران ساختمان رعایت اصول بهداشتی ( HSE)
 • مناقصه ساخت ۶۸۰ واحد مسکونی در شهر بجنورد
 • توزیع رایگان ۲ هزار بسته سلامت بین اعضای نظام مهندسی ساختمان استان
 • خدمات در نظام‌ مهندسی ساختمان خراسان شمالی الکترونیکی شد.
 • پیام ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، بمناسبت تجلیل از مقام معلم در سالروز شهادت استاد مطهری
 • مهلت اعتبار پروانه های اشتغال به کار مهندسی تا پایان خرداد ماه تمدید شد
 • پیام تبریک ریاست سازمان بمناسبت “۹ اردیبهشت ، روز شوراها”
 • ابلاغ تشکر رئیس جمهور از رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان و همکاران سازمان
 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *